Płaszcze zimowe damskie – podstawa twojej zimowej szafy

Płaszcze zimowe damskie – podstawa twojej zimowej szafy

Płaszcze zimowe damskie są istotną częścią garderoby każdej dziewczyny, zwłaszcza gdy zbliżają się mroźne i mokre miesiące zimowe. Dostępne obecnie na rynku opcje płaszczy zimowych (na przykład https://zoio.pl/odziez-damska/okrycia-wierzchnie/plaszcze-zimowe/ są ładne, zabawne i stylowe, a jednocześnie zapewniają funkcjonalność przy uprawianiu sportów zimowych. Dlatego poniżej przedstawiam szczegóły dotyczące ciepłych płaszczy zimowych damskich – zaczynając od najważniejszych funkcjonalności, które takie płaszcze powinny posiadać.
Producent damskich płaszczy może zastosować dowolny z poniższych elementów, poprawiając zarówno wygląd jak i funkcjonalność takiej odzieży wierzchniej.

Podpinka

Wiele płaszczy i kurtek kapturami posiada wewnętrzną warstwę ocieplającą, czyli tak zwaną podpinkę – jest ona przypinana suwakiem lub zapinana na zamek błyskawiczny. Gdy robi się cieplej, możesz odczepić taką kurtkę, która jest wszyta w płaszcz i zamki błyskawiczne z przodu. Istnieją kurtki i płaszcze zimowe damskie 3 w 1 – mają warstwę wodoodporną, warstwę ocieplającą i ciepły sweter Kołnierz tej warstwy jest z reguły podbity sztucznym futrem, co pomaga utrzymać ci ciepło, chroniąc szyję i klatkę piersiową.
płaszcze zimowe damskie

Hetki

Hetki i pętelki są klasycznymi są elementami mocującymi, które nigdy nie zniknęły z odzieży zimowej. Posiadają one tkaną pętlę na jednym końcu i duży, cylindryczny guzik (tzw. hetkę) po drugiej stronie, który wsuwa się przez pętlę zamykając płaszcz. Guzik ten, choć atrakcyjny, może nie być tak szczelny jak suwaki czy typowe zapięcia, dlatego często łączy się go z dodatkowymi łącznikami pod spodem i stosuje się go głównie jako element dekoracyjny.

Ściągacze

Bardziej sportowe płaszcze zimowe damskie posiadają również ściągacze – czy to regulowane sznurkiem czy ściągane na gumkę. Takie ściągacze pomagają zapewnić izolację i ciepło ramionom, ale nie są odpowiednie w wypadku bardziej formalnej odzieży.

Kokardy i hafty

Eleganckie i kobiece akcenty, takie jak hafty i kokardki można również znaleźć na wielu zimowych płaszczach dla kobiet. Akcenty te sprawiają, że nawet najbardziej pragmatyczna kurtka stanie się bardzo kobieca.

Sztuczne runo czy futerko

Niektóre damskie płaszczyki zimowe mogą być wyposażone również w runo lub sztuczne futerko na mankietach oraz wokół kołnierza lub dolnej krawędzi kurtki. Te wykończenia mogą zapewnić wyższy poziom komfortu i ciepła, a także mogą wyglądać bardzo stylowo.