koszula w kratę damska – tylko dla wieśniaków?

koszula w kratę damska – tylko dla wieśniaków?

Moja przyjaciółka Mariola mówi, że szkocka krata jest przeznaczona dla drwali, szkockich klanów górali i wieśniaków. Ona nie jest żadną z tych rzeczy, i oczywiście gardzi szkocką kratą … głównie dlatego, że jest zbyt swobodna, a może nawet dla niej zbyt „kowbojska”. Jednak przykładowa koszula w kratę damska wciąż rezonuje ze mną, być może dlatego, że wychowałam się na muzyce grunge oraz lubię te kowbojskie klimaty. Taką koszulę kupiłam tu: https://zoio.pl/odziez-damska/koszule

Szkocka krata to odważny wzór, często może zwrócić uwagę na twoje ciało – nie powinnaś więc dopasowywać koszuli w kratę do spódnic czy rajstop w ten sam lub podobny wzór. Taki wygląd fanki szkockiej kraty może wydawać się dziwny, nietypowy. Powinnaś także uważać na podobne wzor, takie jak bawełniana spódniczka w stylu gingham, psi ząb, krata obrusowa, kropki lub podobne kolory. Jeśli musisz, połącz ciuch jak koszula w kratę damska z neutralnym jednokolorowym ciuszkiem. Klasyczna kombinacja grunge to koszula w kratę damska, czarny T-shirt i niebieskie jeansy – być może takie spodnie z dziurami. Unikaj zbyt wielu szczegółów. Możesz też zapiąć damską koszulę w kratę, założyć do niej dżinsową kurtkę i ciemne legginsy.

koszula w kratę damskaKlasyczna koszula w kratę była flanelowa, i sprawdzała się najlepiej jesienią i zimą. Istnieje wiele opcji co do takich koszul – bawełniana koszula w kratę damska dobrze sprawdzi się na lato lub wiosnę.

Czy możesz nosić koszulę w kratę wraz z garniturem? Powiedziałabym, że można, jeśli interesuje cię styl pół-formalny. Widziałam facetów z delikatnymi, dopasowanymi, różowymi koszulami w kratę, pasującymi do ciemnych garniturów i granatowych krawatów, ale ogólnie rzecz biorąc, szkocka krata jest dla codziennego. Kiedy widzę mężczyznę w koszuli w kratę, myślę o pracy fizycznej.

Kobiety mogą zatem wykorzystać ten stereotyp, nosząc wytrzymałe, za duże koszule w kratę – damskie. Możesz je idealnie dopasować do ciasnej, dopasowanej do sylwetki pary legginsów. Kolejnym zabawnym sposobem noszenia koszul w kratę jest noszenie ich jako paska lub spódnicy, przewiązanych wokół talii – szczególnie jeśli celujesz w młodzieżowy styl licealistki. Dodaje odrobinę koloru do twojego stroju i możesz je nałożyć normalnie, jeśli zrobi się chłodno.