Czy chcesz być ikoną mody? To ciężka praca!

Czy chcesz być ikoną mody? To ciężka praca!

Czy chcesz być fashionistką? Prawdziwą modową królową twojej szkoły, miejsca pracy lub uczelni? Tą jedną dziewczyną, która zawsze wygląda niesamowicie? Cóż, może cię zaskoczę – bycie taką diwą to ciężka praca! Najważniejsza w niej jest oczywiście, wiedza, jak się dobrze ubierać. Tutaj naprawdę warto kupować pisma modowe takie jak Elle, Vogue, Cosmo czy Vanity Fair, nie tylko „babskie pisma” typu Twój Stryj albo blogi jak http://stylexis.com/. Nie musisz ślepo podążać za gwiazdami lub modelkami, ale dostosuj garderobę do aktualnie obowiązujących trendów. Pamiętaj, by stworzyć własny styl – jeśli Rihanna nosi różowy dres, nie znaczy to że ty też musisz – ale możesz dodać różowe akcenty do własnego stylu.

Możesz używać czasopism, aby utworzyć listę wyrazów dla swojego stylu. Spójrz na artykuły i przygotuj listę fraz, które chcesz zastosować w swoim własnym stylu: „potężny”, „uwodzicielski”, „świeży”. Rozważ swoje ubrania i spróbuj je określić jednym słowem. Jak wiele z nich będzie pasować? Pamiętaj, aby nie ograniczać się do jednego stylu. Spróbuj mieszać mody, takie jak preppy, goth, emo, punk, geek lub jock – niezwykłe kombinacje mogą wynikać z tych stylów, możesz stworzyć niezwykłą fuzję.

Nie powinnaś się też bać makijażu. Oczywiście, możesz wierzyć w naturalne piękno, ale dobry makijaż nie ukrywa piękna tylko je podkreśla. Nawet jeśli uważasz, że jesteś całkiem ładna bez makijażu, możesz użyć delikatnego makijażu i być dziesięć razy ładniejsza! Odwiedź więc stoisko makijażu w sklepie, czy salon kosmetyczny i zrób sobie makeover. Czasami może być nawet za darmo – w promocji kosmetyczki udzielą wskazówek na temat zabarwienia i struktury twojej twarzy. Czasem oferują markowe kosmetyki – ale można łatwo znaleźć generyczne zamienniki w drogerii. Nie wolno oszczędzać na takich rzeczach, jak środki nawilżające, podkłady czy mascara, ale możesz zaoszczędzić trochę pieniędzy na mniejszych rzeczach, takich jak cienie do powiek, szminki czy puder.

To samo tyczy się też włosów – wypróbuj raz na jakiś czas szampon wysokiej jakości! Pamiętaj, że jest to dobry rodzaj błędnego koła – wyglądasz ładnie, kiedy jesteś pewna siebie i jesteś pewna siebie, kiedy wyglądasz ładnie!